Около 2/3 от французите са разочаровани от работата на президента си Никола Саркози, след като той е на власт в продължение на вече 2 години, съобщава АФП.
Изследването е направено от френския вестник "Метро", според който 65% от французите са разочаровани от Саркози, а само 24 % все още са доволни. 11% от запитаните не са дали мнение.
Според други данни пък 63% от анкетираните смятат, че резултатите от работа на Саркози са негативни, а 28% са на обратното мнение. 9 % са въздържалите се от мнение.
Вестникът напомня, че резултатите са почти идентични с тези за работата на предшественика на Саркози, Жак Ширак, по същото време от неговия мандат. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.