САЩ готови да съкратят ядрените си арсенали

https://blitz.bg/svyat/sasht-gotovi-da-sakratyat-yadrenite-si-arsenali_news47056.html Blitz.bg

САЩ са готови да съкратят броя на ядрените носители на базата на споразумение с Русия, което трябва да замени Договора за стратегическите настъпателни оръжия от 1991 г., чийто срок изтича през декември, предаде Газета.Ру.


Според руската страна новото споразумение трябва да ограничи както броя на ядрените бойни глави, така и броя на всичките видове носители на ядрено оръжие, но позицията на Вашингтон по този въпрос досега не беше ясна. Сега САЩ са готови да намалят както броя на ядрените си глави, така и броя на носителите. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай