Шефът на Газпром се страхува от нова криза

https://blitz.bg/svyat/shefat-na-gazprom-se-strahuva-ot-nova-kriza_news55655.html Blitz.bg

Шефът на руския енергиен концерн "Газпром" Александър Медведев се страхува от нова газова криза.

"Ние сме изправени пред големия риск на една криза", заяви 53-годишният Медведев пред немското списание "Focus". След кризата през януари, когато бе спряна газта за Германия и цяла Европа, Русия и Украйна подписаха договори, които да осигуряват трансфера на суровината. "Не можем да обещаем, че със сключването на тези договорености се изключват всякакви рискове за в бъдеще", казва още Медведев. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай