Шефът на руския енергиен концерн "Газпром" Александър Медведев се страхува от нова газова криза.
"Ние сме изправени пред големия риск на една криза", заяви 53-годишният Медведев пред немското списание "Focus". След кризата през януари, когато бе спряна газта за Германия и цяла Европа, Русия и Украйна подписаха договори, които да осигуряват трансфера на суровината. "Не можем да обещаем, че със сключването на тези договорености се изключват всякакви рискове за в бъдеще", казва още Медведев. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.