Говорител на американския държавен департамент съобщи, че шведският посланик в КНДР се е срещнал с журналистките от САЩ, които ще бъдат съдени в комунистическата държава.
Юна Лий и Лора Лин, които работят за калифорнийска телевизия, бяха арестувани в Северна корея през март тази година. Властите в КНДР твърдят, че двете са проникнали нелегално на територията на страната. Процесът срещу тях е насрочен за 4 юни. САЩ не поддържат дипломатически отношения със Северна Корея, а интересите им в страната са представлявани от шведското посолство. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.