Шведският посланик се е срещнал с американските журналистки в КНДР

https://blitz.bg/svyat/shvedskiyat-poslanik-se-e-sreshtnal-s-amerikanskite-zhurnalistki-v-kndr_news48787.html Blitz.bg

Говорител на американския държавен департамент съобщи, че шведският посланик в КНДР се е срещнал с журналистките от САЩ, които ще бъдат съдени в комунистическата държава.

Юна Лий и Лора Лин, които работят за калифорнийска телевизия, бяха арестувани в Северна корея през март тази година. Властите в КНДР твърдят, че двете са проникнали нелегално на територията на страната. Процесът срещу тях е насрочен за 4 юни. САЩ не поддържат дипломатически отношения със Северна Корея, а интересите им в страната са представлявани от шведското посолство. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай