В съобщението на полицията се пояснява, че петелът е стоял на предната седалка с предпазен колан.
Пътните полицаи разрешили на жената да продължи пътуването си, защото перестият й приятел не нарушава правилата за движение, допълват от полицията.
На задната седалка пък е имало две немски овчарки, които също са били с предпазен колан.
30-годишната жена от Холандия обяснила пред служителите, че никога не пътува без домашните си любимци. Проверката е извършена до град Франкентал, който се намира до холандската граница.
"Никога не сме имали подобен случай", каза говорител на полицията.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.