Сомалийски пирати превзеха два танкера

https://blitz.bg/svyat/somaliyski-pirati-prevzeha-dva-tankera_news41620.html Blitz.bg

Пирати, действащи по сомалийското крайбрежие, превзеха два танкера, плаващи под флага на Гърция и Норвегия.

По данни на НАТО гръцкият кораб "Нипая" с 19 души на борда е бил превзет още вчера. Норвежкият танкер "Боу Асир" е бил нападнат и завладян днес. На борда му се намират 27 души. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай