Среща между мениджъри на "Фиат" и "Опел"

https://blitz.bg/svyat/sreshta-mezhdu-menidzhari-na-fiat-i-opel_news49206.html Blitz.bg

Директорът на италианската компания "Фиат” е провел среща с колегите си от германската фирма "Опел”, подразделението на "Дженерал мотърс”, което италианския производител иска да закупи, съобщиха източници, близки до проведените преговори.

Серджо Марчионе се е срещнал с директора на "Дженерал мотърс” за Европа Карл-Питър Форстър и мениджърът на "Опел” Ханс Демант, като разговорът между тримата в западногерманския град Рюселхайм е продължил два часа. "Фиат” преговаря за закупуването на "Опел” след като влезе в съюз с американския конкурент на "Джи Ем” – "Крайслер”. "Опел” осигурява работа на 26 000 души в Германия. /АФП


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай