Стихия! Загиналите в Мозамбик вече са над 200 души, обявиха хуманитарна катастрофа

https://blitz.bg/svyat/stihiya-zaginalite-v-mozambik-veche-sa-nad-200-dushi-obyaviha-humanitarna-katastrofa_news663797.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> Повече от 200 души са загинали в големите наводнения в Мозамбик. Африканската страна алармира за хуманитарна катастрофа с големи размери. 

Поне 100 хиляди души са останали бездомни и нямат достъп до храна и вода.

Наводненията бяха предизвикани от мощен циклон, който разруши голям язовир. Те потопиха 500-хилядния град Бейра. Мястото е откъснато от света и все още няма пълна оценка нито на броя на жертвите, нито на това колко хора се нуждаят от спешна помощ.
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай