Правителството на Мексико смята, че смъртоносният вирус H1N1 вече отшумява в страната, съобщава ДПА.
“Вирусът H1N1 достигна своята връхна точка между 23 и 28 април. В момента епидемията се намира във фаза на отшумяване”, заяви здравният министър Хосе Анхел Кордоба.
Въпреки това местните власти не могат да обявят, че опасността от разпространение на свинския грип е преминала, след като има информации за повече от 100 жертви на вируса. Световната здравна организация в същото време потвърди смъртта на само 19 души. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.