Свинският грип взе 19-а жертва в Мексико

https://blitz.bg/svyat/svinskiyat-grip-vze-19-a-zhertva-v-meksiko_news46918.html Blitz.bg

Броят на жертвите на свинския грип А/H1N1 в Мексико достигна 19 души.

Новината обяви на пресконференция здравният министър на страната Хосе Анхел Кордоба. “Съгласно последните събрани данни заразените с вируса А/H1N1 са 473 души, от които вече 19 починаха”, сподели Кордоба, който уточни, че 14 от загиналите са жени, а една от тях дори е била бременна.

Само преди ден заразените в страната бяха само 443, а за изминалите 24 часа са направени допълнителни 1303 изследвания. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай