The Telegraph описа страшна картина във Великобритания заради епидемията
Настоящата британска здравна система и общата социална ситуация в кралството са близо до колапс
Настоящата британска здравна система и общата социална ситуация в кралството са близо до колапс.
Според поредица от разследвания на британския вестник The Telegraph, настоящите власти на страната рушат Националната здравна служба (Създадена през 1948 г. с цел да се осигури възможност на всички жители на страната да получат безплатна медицинска помощ), която страда от липса на финанси и структурни проблеми.
Бавното унищожаване на системата за социални и медицински грижи, която навремето е добре развита, сега не е нужна на никого, пише "Поглед инфо".
През втората половина на XX век безплатната система на здравеопазване във Великобритания се счита за една от най-добрите в света, отстъпвайки само на съветската, но днес дори финансирането с милиарди от бюджета не може да помогне да се изведе отрасъла от кризата, която стана постоянна. Британското правителство методично намалява броя на болниците в кралството.
През 70-те години в безплатните болници имаше 350 хиляди легла, но с появата на Маргарет Тачър правителството под нейното ръководство започва да провежда политика на „оптимизиране на здравеопазването“. Следващите правителства продължиха безобразието и днес броят на леглата е едва 127 хиляди.
Никой не бърза да строи нови болници и да поддържа съществуващите в добро състояние, а ситуацията изисква това във връзка със застаряването на населението и притока на мигранти.
Днес ситуацията в публичните институции за безплатна медицинска помощ е лоша. Медицинските сестри нямат време да се грижат за пациентите на легло, затова се препоръчва на близките да наемат болногледач или да наблюдават сами.
Също така препоръчват да се носи храна в болницата (тъй като болничната храна е безвкусна) и по-топли дрехи (защото се топли много зле).
Политическият елит на Великобритания разглежда националната здравна служба като някаква реликва от далечното минало, отвоювана от пролетариата заедно със системата за социална подкрепа в класовите войни.
Междувременно много болести се превърнаха отново в голям проблем за жителите на Мъгливия Албион. Болестите, предавани по полов път сред младите хора под 25 години, предизвикват най-големи въпроси.
Организацията за сексуално здраве в Обединеното кралство бие тревога. Terrence Higgins Trust и Британската асоциация за сексуално здраве и ХИВ предоставят разочароващи данни: броят на диагнозите за гонорея във Великобритания през последните десет години се е увеличил с 249%, а на сифилис - със 165%.
Според Кралския колеж по педиатрия и детско здраве, броят на децата под прага на бедност се е увеличил в страната. Има проблеми с психологическото здраве, нарастващото насилие и употребата на наркотици, както и детската смъртност. Сред 27 европейски страни Великобритания е пета по детска смъртност.
Социалната политика в кралството, меко казано, не работи. Подобно явление като бездомни хора, които спят на открито, не изненадва никого. Въпреки че правителството признава такъв проблем, реалните цифри се крият усилено от обществото, като се предоставят неверни данни.
Според информация, която е изтекла в медиите, във Великобритания има пет пъти повече хора, принудени да спят на улицата, отколкото правителството признава.
Според наличните сведения миналата година са били регистрирани 28 хиляди души, които са прекарали нощта на улицата. Колко ли са в действителност?
Превод: В. Сергеев
Последвайте ни
9 Коментара: