Тръмп обясни защо не носи медицинска маска

Няколко служители вече са се разболели в Белия дом

https://blitz.bg/svyat/tramp-obyasni-zashto-ne-nosi-medicinska-maska_news745230.html Blitz.bg
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е обяснил, че не носи маска заради коронавируса, защото не се доближава близо до никого.

На пресконференция Тръмп е бил запитан защо не носи маска, въпреки че на служителите на Белия дом е наредено да носят маски на работното място. Няколко служители вече са се разболели в Белия дом.

"Те (сътрудниците) поддържат определена дистанция от мен и един от друг. В моя случай аз не съм близо до никого ... В моя случай съм много далеч от всички", заявил е Тръмп, който, наистина се е намирал на голямо разстояние от другите участници в брифинга.

В същото време, според думите на американския лидер, почти всички работници в Белия дом носят маски и самият той го изисква.

Тръмп и вицепрезидентът Майк Пенс се тестват ежедневно за коронавирус, всички тестове досега са били отрицателни.

Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай