Трима американци с Нобелова награда за химия

https://blitz.bg/svyat/trima-amerikanci-s-nobelova-nagrada-za-himiya_news17601.html Blitz.bg

Лауреати на Нобеловата награда за химия за 2008 г. станаха трима работещи в САЩ учени – Осаму Шимомура, Мартин Чалфи и Роджър Тсиен. Те получават отличието за откриването на зеления флуоресциращ белтък.

ГазетаРу припомня, че първият носител на Нобелова награда за химия през 1901 г. е холандският химик Якоб Хендрик Вант Гоф за работата му върху динамиката на химичните реакции и изследването на осмотичния натиск в разтворите. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай