Трима датски войници загинаха в Афганистан

https://blitz.bg/svyat/trima-datski-voynici-zaginaha-v-afganistan_news27878.html Blitz.bg

Трима датски войници от силите на НАТО в Афганистан загинаха вчера, след като бронираният им автомобил се натъкнал на мина в провинция Хелманд, съобщиха от датската армия.

Четвърти войник е бил ранен при инцидента. "Това е най-сериозната загуба, която понасяме през периода на нашата мисия в страната", заяви датският премиер Фог Расмусен. От 2001 г. досега в Афганистан са убити 21 датски военнослужещи. /АФП, АП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай