Трима датски войници от силите на НАТО в Афганистан загинаха вчера, след като бронираният им автомобил се натъкнал на мина в провинция Хелманд, съобщиха от датската армия.
Четвърти войник е бил ранен при инцидента. "Това е най-сериозната загуба, която понасяме през периода на нашата мисия в страната", заяви датският премиер Фог Расмусен. От 2001 г. досега в Афганистан са убити 21 датски военнослужещи. /АФП, АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.