Учени предупредиха от какъв апокалипсис са заплашени САЩ тази пролет

Подобно нещо е изключително рядко и за последен път се е случило преди повече от 200 години

https://blitz.bg/svyat/ucheni-preduprediha-ot-kakav-apokalipsis-sa-zaplasheni-sasht-tazi-prolet_news1003775.html Blitz.bg

Експерти предупреждават за предстоящо мащабно нашествие на цикади в САЩ, което може да доведе до истинска екологична катастрофа.

Според прогнозите на учените тази пролет в източната и югоизточната част на страната две поколения 17-годишни и 13-годишни цикади едновременно ще излязат от подземни убежища. Подобно синхронно масово излизане е изключително рядко и за последен път се е случило преди повече от 200 години.

Броят на насекомите се очаква да достигне огромни мащаби – става въпрос за стотици милиарди индивиди, които ще запълнят цели щати. Въпреки че са практически безвредни за хората, цикадите могат да причинят огромни щети на растителността и селското стопанство.

Повреждайки кората на дърветата и клоните при снасяне на яйца, те могат да доведат до смъртта на младите растения и отслабването на възрастните.

Превод и редакция: БЛИЦ

 

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай