Като шофьор на Uber Лорън Къш се старае нейната "Тойота Приус" да е чиста и без петънце. Поддържането й безупречно чиста е и по друга причина - 36-годишната жена няма дом и както хиляди калифорнийци спи в колата си през нощта, превръщайки задната седалка в легло.
 
"Обикновено се будя по няколко пъти вечер, за да се наместя или обърна", споделя Лорън пред Си Ен Ен, като изважда чаршафи от багажника. "Не е много конфортно - аз съм над 1,7 м висока, така че трябва да освободя място за краката си".
 
Куш започва да спи в колата си след като вече не може да смогне да плаща наема за жилище в Лос Анджелис, където средната месечна вноска за едностаен апартамент е 2350 долара (със $3700 месечно за едностайно жилище Сан Франсиско е най-скъпият град в Съединените щати). 
 
Тя е сред още 16 000 жители в окръга, чийто дом е тяхното возило. Те са около четвърт от 60-те хиляди бездомници тук. Според американския Департамент за жилищата и градското развитие задълбочаващият се проблем с бездомниците в Калифорния е довел до увеличение от 2,7% на броя им в страната. 
 
И докато автомобили, камиони и ванове предлагат евтин подслон в районите с най-високите наеми в САЩ, липсата на баня и тоалетна са огромно неудобство за хора с работа, но без дом.


 
Освен това пренощуването на повечето градски улици е незаконно, а нощта в колата ги прави уязвими за нападения. "Постоянно ме тормозят, хора крещят или се бият", спомня си Лорън Къш за нощите по улиците.
 
Голямата промяна за нея настъпва миналата година, когато започна да паркира своята Тойота на паркинг, наглеждан от специално нает пазач. "Така не се безпокоя, че може да ме изнасилят, или че ще ме ограбят посред нощ", споделя Лора Куш.
 
Въпросният охраняем паркинг се ръководи от организацията с идеална цел "Сейф Паркинг Ел Ей", която предлага "сигурно и стабилно място за паркиране на возилото в хармония с местните закони, както и достъп до обществена тоалетна".


 
"Тези хора, които преспиват на тези места, идват от различни сфери", изтъква Емили Кантрим, координатор на програмата, като добавя, че охраняваните паркоместа са истински рай за гимназиални преподаватели и общински служители, които нямат дом. В момента организацията вече има 8 парцела с около 120 паркоместа във втория най-многолюден град на САЩ.