В Бразилия стана страшно – армията излезе срещу престъпниците в Рио

https://blitz.bg/svyat/v-braziliya-stana-strashno-armiyata-izleze-sreshtu-prestapnicite-v-rio_news579716.html Blitz.bg

Бразилският президент Мишел Темер подписа указ в петък, с което даде на армията пълен контрол над операциите за гарантиране на сигурността в Рио де Жанейро, за които той твърди, че е изцяло контролиран от криминални банди, съобщава „Гардиън“.

„Взимам тези крайни мерки, защото обстоятелствата го изискват", заяви Темер след подписването на указа за борба с вълната от насилие, отприщена от бандите.
 
„Правителството ще даде твърди отговори, като предприеме всички необходими мерки за изкореняване на организираната престъпност", категоричен бе държавният глава.
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай