"Виждаме всички автомобили на онези, които трябва да бъдат под карантина", отбеляза Собянин.
Според него от петък, 10 април, всички нарушители, които са напуснали домовете си по време на карантина и са седнали зад волана, ще бъдат "строго наказани".
Собянин уточни, че глобите ще се прилагат за нарушители на карантина: лица, които са заразени с коронавирус, хора, които са имали контакт с пациенти или граждани, завърнали се от пътувания в чужбина.
"Всяко напускане входа е записано можем директно да издадем тези глоби и да ги накажем", заключи кметът.
В момента повече от 10 хиляди души са заразени с коронавирус в Русия, почти 700 души са се възстановили, а 76 са починали.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.