В Румъния не си дадоха златото на канадци

Парламентарна комисия спря законопроект позволяващ достъп до мината

https://blitz.bg/svyat/v-rumaniya-ne-si-dadoha-zlatoto-na-kanadci_news232969.html Blitz.bg

В Румъния не си дадоха златото на канадци, след като парламентарна комисия отхвърли законопроект, който щеше да позволи достъп на международна компания до най-голямата отворена златна мина в Европа, предаде АП.

Канадската компания Gabriel Resources иска да използва цианид, за да извлече 314 тона злато и 1500 тона сребро от град Роша Монтана в северозападната част на Румъния. Планът включва поразяване на четири планини и създаване на езеро от цианид.

Комисията отхвърли изпратения от правителството на премиера Виктор Понта законопроект със 17 гласа "против" и 2 гласа "въздържал се"./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай