Все повече германци подкрепят ограничение на скоростта по магистралите

Причината са високите цени на горивата и по-големите разходи при шофиране с висока скорост

https://blitz.bg/svyat/vse-poveche-germanci-podkrepyat-ogranichenie-na-skorostta-po-magistralite_news1150646.html Blitz.bg

Германия остава единствената европейска държава с големи участъци от магистрали без ограничение на скоростта, но темата за въвеждане на лимити отново е на дневен ред заради високите цени на горивата.

Според местни проучвания все повече германци са склонни да приемат ограничения, които да намалят разхода на гориво и финансовото натоварване за шофьорите, пише Труд.

Данните показват, че 55% от анкетираните подкрепят въвеждането на ограничение от 130 км/ч по магистралите – практика, която вече се прилага в повечето европейски държави.

Всеки втори участник в проучването е заявил, че би се съобразявал и с максимална скорост от 120 км/ч на магистралите и 80 км/ч по междуградските пътища.

Експерт: С тези съвети може да спестите 1-2 резервоара гориво на сезон

Най-силна подкрепа за подобни мерки има сред жените и хората над 60-годишна възраст.

Бързото шофиране по германските аутобани традиционно се приема като част от автомобилната култура в страната, но на фона на поскъпналите бензин и дизел все повече шофьори обръщат внимание на по-високия разход при движение с голяма скорост.

Междувременно германското правителство вече одобри временно намаление на данъка върху горивата за период от два месеца.

Мярката доведе до поевтиняване на цените по бензиностанциите с около 20 евроцента на литър.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай