Запали се фабрика за чипс

https://blitz.bg/svyat/zapali-se-fabrika-za-chips_news50478.html Blitz.bg

Фабриката за чипс “Фригемо” в швейцарското градче Гресие (в близост до Нюшател) се запали и заради опасността от експлозия при пожара голяма част от района бе евакуиран.

“Фабриката трябваше да бе евакуирана”, сподели свидетел пред швейцарското издание “Блик”. В близост до въпросната фабрика е имало газостанция и петролна рафинерия, като това е наложило почти целият район да бъде евакуиран. Движението на влаковете, минаващи по железопътната линия, намираща се в съседство с фабриката, също е било спряно.

“Участъкът от магистралата, която минава покрай фабриката за чипс, бе блокирана”, допълва още очевидецът на случилото се. След няколкочасова борба пожарникарите са успели да потушат огъня. Няма информация за пострадали по време на пожара. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай