Женският пол има значително повече проблеми при опитите си да спре с пушенето, отколкото мъжкото съсловиe.
Това показва изследване на Германския изследователски център по раковите заболявания (DKFZ). Освен това жените са по-чувствителни към натоварванията от вредните вещества при пушенето и пасивното пушене. Преди всичко жените са особено застрашени от сърдечно-съдовите заболявания и тези на дробовете, както и от остеопороза, предупреждават експерти. Освен това менструационните цикли и плодовитостта също се влияят от тютюнопушенето. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.