Вегетарианците живеят с 10 години повече

https://blitz.bg/vkusotii/vegetariancite-zhiveyat-s-10-godini-poveche_news162462.html Blitz.bg

Хората, които ядат месо, живеят с 10 години по-малко от вегетарианците, показва изследване на университета "Харвард".

Ново проучване установява разлика в продължителността на живота на вегетарианците и месоядните. Според експерти тя е подобна като тази между пушачите и непушачите. Ежедневната консумация на едно яйце, което е богато на холестерол, намалява живота колкото пет изпушени цигари.

Вегетарианската диета предотвратява сърдечно-съдови и белодробни заболявания, както и рак, сочи още изследването.

Други учени пък твърдят, че растителните храни не позволяват да се появи болестта на Алцхаймер. Тези, които включват в менюто си редовно месо, са 3 пъти по-застрашени от това заболяване. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай