Съединените щати започнаха масово да намаляват военното си участие в НАТО, пише „Билд“. Изданието твърди, че е получило секретен списък със сили, които Вашингтон планира да изтегли от алианса.
Съединените щати предоставиха на НАТО 71 танкера RC-135. Сега броят им ще бъде намален до 63, а по-модерните KC-46 ще бъдат напълно елиминирани от силите на алианса.
Пентагонът намалява присъствието на изтребители F-16 (от 99 на 63) и F-15E (от 54 на 36).
НАТО ще изтегли всички далекобойни разузнавателни дронове, а броят на ударните дронове MQ-9 ще бъде намален почти наполовина.
САЩ премахват една от двете си ударни групи от самолетоносачи и намаляват броя на крайцерите и разрушителите почти наполовина, ограничавайки възможностите си за изстрелване на крилати ракети.
Една от двете бомбардировачни единици ще бъде изтеглена от алианса.
САЩ вече устно предупредиха съюзниците си за тези планове на закрита среща.
Превод и редакция: БЛИЦ