KI: Украинското ГРУ удари руски десантен кораб и система Тор-М2 в Крим

Според публикацията в Telegram безпилотните самолети "умело“ избягват противовъздушната отбрана

https://blitz.bg/voinite/ki-ukrainskoto-gru-udari-ruski-desanten-korab-i-sistema-tor-m2-v-krim_news1076103.html Blitz.bg

На 1 април украинското военно разузнаване (ГРУ) публикува видеозапис на операция с дрон в Крим, при която твърди, че е нанесен удари по два руски военни катера и система за противовъздушна отбрана, предава The Kyiv Independent, цитиран от "Фокус".

ГРУ твърди, че дронове, управлявани от специалното ѝ подразделение Prymary, са поразили система за противовъздушна отбрана с малък обсег Тор М2 и два руски десантни кораба, действащи в морето.

В публикацията си ГРУ не посочва кога е проведена операцията, но източник от ГРУ първоначално заявява на 2 април, че видеоклипът е "нов, на около 10 дни“, но по-късно уточнява, че всъщност е от януари.

Според публикацията в Telegram безпилотните самолети "умело“ избягват противовъздушната отбрана - и поне една ракета - преди да поразят целите си.

The Kyiv Independent не можа да провери автентичността на видеото, посочват от медията.

САЩ, Русия и Украйна се споразумяха за частично прекратяване на огъня и за "премахване на употребата на сила“ и предотвратяване на използването на търговски кораби за военни цели в Черно море, съобщи Белият дом на 25 март - преди осем дни.

По време на войната Украйна многократно е насочвала удари срещу руски военни и промишлени обекти в Севастопол и на други места в Крим.

Според говорителя на Министерството на външните работи Георги Тихи Киев разбира, че прекратяването на огъня в Черно море се отнася за гражданското корабоплаване и украинските пристанища и не важи за руските военни кораби. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Бонго
преди 1 година

Е, и? Отиде Укро коня в ряката, другото е бош лаф!

Откажи