Охлаждането на ориз, паста и картофи след готвене набира популярност като метод за намаляване на калориите и подобряване на контрола на кръвната захар.
Процесът, известен като „ретроградация“, при който тези храни се охлаждат и след това могат да се затоплят, води до образуването на устойчиво нишесте, което организмът разгражда по-бавно.
Това намалява рязкото покачване на кръвната захар, което е полезно за хора с диабет или инсулинова резистентност.
Кои храни е по-добре да се ядат охладени, вижте в zdrave.to
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.