Какво се случва, ако пием енергийни напитки всеки ден

Всяка енергийна напитка е гастротоксична

https://blitz.bg/zdravni-novini/kakvo-se-sluchva-ako-piem-energiyni-napitki-vseki-den_news921625.html Blitz.bg

Много хора предпочитат да пият енергийни напитки, за да станат по-бодри след безсънна нощ. 

Но колко безопасна е тази напитка за здравето и какво ще се случи, ако я използвате всеки ден? Отговаря общопрактикуващия лекар Денис Прокофиев.

В 500 милилитра енергийна напитка има 160 милиграма кофеин, но най-опасната в нея е захарта - 50 грама в едно кенче. 

В същото време на възрастен човек се препоръчва да консумира не повече от 30 грама захар на ден.

Какво се случва с нас, ако пием енергийни напитки всеки ден, вижте в zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай