Кардиолог от ВМА предупреди: Мозъкът ни спира да работи при влага и мъгла!
Временното или постоянното повишаване на кръвното уврежда малките артерии - нарушава се работата на всички органи
- Д-р Дилов, как влагата и рязко променящото се атмосферно налягане провокират организма ни? От какво страда той при тези промени?
- Влагата и най-вече ниското атмосферно налягане докарват кислороден глад на организма. Това състояние ни приспива, прави ни лениви, мозъкът ни не работи добре. Ниското атмосферно налягане и мъглите рано сутрин през зимата не са безобидни. Те могат да се окажат огромен проблем за хората с кардиологични проблеми и страдащите от хипертония. Причината е, че атмосферното налягане има особеността да се променя рязко, както казват старите хора, да пада. Това затруднява сърдечносъдовата система. Като към това се прибави и повишената влажност на въздуха в съчетание с мъглата рано сутрин, сърдечният мускул и мозъкът започват да страдат от кислороден глад. Следва бързото отключване на сърдечни пристъпи или ритъмни нарушения, които се изразяват с тежест в гърдите, дискомфорт и дори инфаркт.
- С какви оплаквания се придружават тези състояния?
- Почти всички хора над 50-годишна възраст се оплакват от безпричинно главоболие и виене на свят, а понякога и от моментно забравяне. Обикновено те ги отдават на преумора или на навъртените години. Когато тези симптоми зачестят, трябва да се потърси невролог, тъй като такива са и сигналите на исхемия на главния мозък.
Какви са причините за това опасно заболяване и как се лекува то четете в интервюто с д-р Велизар Дилов на най-полезния здравен сайт Zdrave.to
Последвайте ни
Това важи ли за англичаните ?
Тоя са му взели интервюто в много гъста мъгла. Дано не ми се налага да попадам в ръцете му.:( Няма да се изненадам ако с боб прави диагностиката.
русенец-много точно.
значи в Сахара - или - идиче го кажи - в пустинята Гоби мозъкът ше бачка перфектно. Айде братя сирийци иииииии
Той на такива стари комуняги като него не е почвал да работи никога