Ниските нива на естроген означават, че организмът не произвежда достатъчно от този ключов хормон. Естрогенът има съществена роля в регулирането на менструалния цикъл, поддържането на костната плътност, както и в запазването на енергията и доброто настроение.
Когато нивата му се понижат – най-често по време на перименопауза и менопауза – могат да се проявят различни неприятни симптоми.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.