Специалисти с много важна препоръка: Точно това ви е нужно, когато сте болни!

https://blitz.bg/zdrave/specialisti-s-mnogo-vazhna-preporaka-tochno-tova-vi-e-nuzhno-kogato-ste-bolni_news564901.html Blitz.bg
Когато сте болни, обикновено ви липсва апетит. Но специалистите са единодушни, че е по-добре да се насилвате да сложите нещо в устата, отколкото да гладувате.

Човешкият организъм е като машина. За да работи, има нужда от енергия. Храната е неговото гориво.

Когато човек е болен, повишената температура увеличава необходимостта от енергия с около 10% на всеки градус отгоре.

Ако прескачате хранения или ако поемате по-малко храна, организмът ви ще си наваксва “липсващото гориво” от запасите мазнини.

Защо този процес е вреден за здравето четете на най-полезния здравен сайт zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай