Учени установиха колко зле влияе на мозъка смартфонът, ще се шокирате!

https://blitz.bg/zdrave/ucheni-ustanoviha-kolko-zle-vliyae-na-mozaka-smartfonat-shte-se-shokirate_news561777.html Blitz.bg
Учени установиха вредата от смартфоните върху мозъка. Експертите са проучили изменението в мозъците на засегнатите.

При тях съотношението между някои важни невротрансмитери е неуравновесено.

Според последните изследвания 50% от тийнейджърите в САЩ се чувстват пристрастени към смартфона. Те използват мобилния си телефон по 5 часа на ден.

Въпреки всичко пристрастеността към телефона и интернет не е призната за болест.

До какви проблеми още води прекомоерното използване на смартфона и как да се предпазим четете на най-полезния здравен сайт zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай