Само месеци след излизането си на пазара, Витацептин даде надежда за нов живот на стотици пациенти.

Добавката, която доказано подобрява показателите на онкоболните,  предизвика бум в западната ни съседка Македония.  Витацептин® е един от най-предпочитаните антиоксиданти в Австрия, Германия, Англия, Хърватско, Сърбия и Косово. 

Стотици са пациентите с онкологични заболявания у нас, които споделят благоприятното влияние на Витацептин® при провеждане на лечението им.  / www.medicalpharm.eu
 

 

​​​Какво е Витацептин?

Витацептин е мощен антиоксидант с изцяло натурален състав, който подпомага борбата с онкологичните заболявания. В него са включени два растителни вида – Iresine celosia и Petiveria alliacea.

Идеята за разработването на Витацептин® е включването на нови биологично активни вещества с антиинфекциозен и противотуморен ефект, подпомагащи терапия на онкологични заболявания. Биологично активните средства, които се извличат от растения, нямат токсичност, в сравнение с конвенционалните антинеопластични лекарства.
 
Как действа?

Действието му е в няколко основни насоки – стимулира имунната функция, детоксикира и увеличава защитата на организма посредством производството на NK-клетки и лимфоцити. Витацептин® - ново поколение натурален продукт, който е създаден да съдейства и подпомага организма в хода на конвенционалното онколечение - химиотерапия и лъчетерапия.
 
Витацептин® подпомага детоксикацията на организма и работи за подсилването на имунната система в хода на стрес, изтощение и болест. Витацептин® е успешно приложим и при преодоляването на страничните ефекти от химиотерапия и лъчетерапия.

Витацептин® има противотуморно,  имуностимулиращо, имуномодулаторно, антиоксидантно, антивирусно и антимикробно действие.
 
Каква е целта?

Целта на Витацептин® е да подпомогне решаването на важни проблеми от глобален характер, стоящи пред здравните и социални системи, каквито са  туморните заболявания, някои бактериални, вирусни, гъбични и паразитни инфекции. Конвенционалното лечение има добра ефективност, но често показва ниска селективност, защото засяга и бързоделящите се нормални клетки.

Това води до тежки странични ефекти като миелосупресия и гастро-интестинални нарушения, а също така и прояви на кардио-, хепато- и нефротоксичност, и други нежелани реакции.