Жените трябва да се хранят според годините си

https://blitz.bg/zdravni-novini/zhenite-tryabva-da-se-hranyat-spored-godinite-si_news655736.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd">

Дълго време лекарите подценяваха разликите между мъжете и жените. Сега ситуацията се променя. Вече има специални програми не само за лечение и превенция, но и за хранене, формирани въз основа на пола.

Нещо повече, храненето на жените не само трябва да е различно от това при мъжете, но и в идеалния случай да е съобразено с възрастовите периоди. И това, което не е полезно за една тийнейджърка, може да бъде изключително важно за нея в зрялата й възраст.

Днес медицината ясно идентифицира основните проблеми в здравето на жените, свързани с храненето. 

На първо място, поддържането на нормално тегло. Наднормените килограми почти неизбежно водят до куп болести, които включват не само сърдечносъдови и ендокринни проблеми, но и някои видове рак.

Всички тези заболявания са сериозни и са основната причина за смърт в наше време. Как да ги избегнем?

Принципите на женското хранене за различните възрасти, четете в zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай