Внимание! Това са най-новите симптоми на К-19 заради мутанта Delta
Водещият автор на изследването добави, че хората трябва да се изследват, ако смятат, че са настинали, за да ограничат всяко потенциално разпространение на вируса
Проектът ZOE, започнал в началото на пандемията от COVID -19, проследява симптомите на хората навсякъде по света и експертите смятат, че вирусът "действа по различен начин сега", пише изданието.
Британската национална здравна служба все още изброява три „характерни“ признака на вируса: треска, постоянна нова кашлица и загуба на вкус и мирис. Но учени от King's College London вярват, че новият вариант на коронавируса Delta, открит за първи път в Индия, може да е причина за промяна в симптомите на заболяването.
Изследователите също така вярват, че сега, когато повечето възрастни хора във Великобритания са ваксинирани, младите хора са първите, които се заразяват и е по-вероятно да развият само леко заболяване.
Тим Спектър, професор по генетична епидемиология в Лондонския кралски колеж, каза, че индийският вариант на коронавируса сега преминава "по-скоро като обикновена настинка" при младите хора.
Водещият автор на изследването добави, че хората трябва да се изследват за коронавирус, ако смятат, че са настинали, за да ограничат всяко потенциално разпространение на COVID-19.
Данните от ZOE, най-голямото проучване за проследяване на симптомите в Обединеното кралство, показват, че кашлицата е най-честият симптом от началото на пандемията, като 46 процента от заразените пациенти я имат.
Но сега най-честите прояви са главоболие, възпалено гърло, хрема и висока температура, каза професор Спектър. Ученият каза пред Telegraph: „Хората не осъзнават това и може да си помислят, че имат сезонна настинка, но все пак ходят на партита и могат да разпространят болестта.
От началото на май изучаваме основните симптоми и те вече не са същите като преди. Номер едно е главоболието, последвано от възпалено гърло, хрема и висока температура. Този вариант изглежда действа малко по-различно".
Последвайте ни
2 Коментара: