Кузман Илиев: Долу ръцете от Орбан, кресливи болшевики
Икономистът коментира съпротивата срещу решението на Унгария да пореже гейовете
„Седмицата, която измина, имаме един крещящ пример за много сериозното навлизане на един културен бич за европейската цивилизация, в частност и за нас. Това е т.нар. културен марксизъм.
Няколко фрапантни примера на управление имахме на това нещо, което идва от Запад. В Унгария парламентът с 2/3 прие закон, който касае педофилията, който касае преподаването на джендър неутрална наука в училище.
Изригна целият ЕС срещу Виктор Орбан и депутатите в Унгария. Урсула фон дер Лайер буквално анатемоса Орбан.
Забелязахме, че имаше и други гласове. Министър-председателят на Нидерландия дори се запита дали Унгария трябва да е в ЕС. Веднага бе пусната една резолюция в Европейския парламент, която да атакува и да уязви Унгария.
Хубавата новина от тази резолюция бе, че победата бе по-скоро на разумния лагер – лагера на консервативното. 14 на 13 в полза на държавите от Централна и Източна Европа срещу западния свят, който би следвало да бъде пример за подражание”, коментира той.
По думите му, България също много адекватно, в рамките на Съвета на ЕС, не подкрепи атаката срещу Унгария и правото да решава какво да си прави.
„Имаше още един грозен жест, който показва докъде културният марксизъм е навлязъл със своите пипала и е прогнил сърцевината на европейската култура.
Германците искаха да оцветят стадиона в цветовете на дъгата, да го осветят по този начин на мача им с Унгария. Унгарците отказаха категорично. Беше питана УЕФА. Тя каза: Политизирате спорта, недейте. Защото действително зад това стои политика.
Това е тема, която е важна за всички нас като хора. Не е темата за правата на хомосексуалистите. Това е една голяма тема, която касае по-скоро идеологията на новия марксизъм, който е овладял тотално Запада.
Хубавата новина е, че Централна и Източна Европа имат много силен имунитет срещу тази проказа, срещу тази напаст.
В годините на социализма и комунизма ние сме се нагледали и сме много скептични към всеки опит да се социалноинженерства – да се създават някакви антиутопии, някой да ни казва, че традицията, нацията – тези естествени неща, които ни сплотяват, които ни дават ориентация къде сме в света, едва ли не не са важни и ще дойде някой социален инженер, който ще ни каже кое е правилно и кое – не.
Затова сега въставаме срещу набирането на скорост на това много опасно течение”, казва още Илиев.
Последвайте ни
2 Коментара: