Трима от българските министри са разговаряли с колегите си в Гърция по повод на блокадата на българските граници от гръцките земеделци. Това са външният министър Даниел Митов, вътрешният министър Румяна Бъчварова и транспортният министър Ивайло Московски. Това съобщи Даниел Митов в кулоарите на парламента.
Той заяви, че този проблем е от години и затова България е сезирала европейската комисия и очаква тя да наложи санкции на южната ни съседка. Митов повтори, че държавата ни очаква да получи компенсации за нанесените щети.
В момента депутатите гласуват декларация за решаването на кризата по българо-гръцката граница. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.