След ожесточени битки над град Лиман бяха издигнати знамената на Русия, ДНР и червеното знаме на Победата. Руски бойци поставиха знамена на сградата на градската администрация.
Група "О" вече е освободи по-голямата част от града и контролира централната част.
Освен това беше потвърдено участието в отбраната на града на командоси от полка Азов и нацбатальона „Донбас“. Те са изпълняват ролята на заградителни отряди, пленени войници твърдят, че те са стреляли по тях.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.