Световно известни личности и лидери лъснаха в списъка на тайно общество, което властва над света
Тайнствената група на билдербергите работи за едно глобално правителство, с една армия, с единен пазар и една централна банка
В заседанията на групата са участвали белгийският крал Филип, принц Чарлс, съпругът на британската кралица принц Филип, кралят и кралицата на Нидерландия Беатрикс и Бернхард, кралят и принцът на Норвегия, испанското кралско семейство.
Сред привилегированите да присъстват на сбирките са германските премиери Ангела Меркел и Хелмуд Шмид, сегашният шеф на Европейската централна банка Марио Драги, британските премиери Маргарет Тачър, Гордън Браун, Тони Блеър и Дейвид Камерън.
От президентите на САЩ на форумите са участвали Джералд Форд, Джордж Буш-баща, Бил Клинтън и съпругата му Хилари. Както и много от държавните секретари, сред които Джордж Шулц, Кондолиза Райс и др.
На заседанията са участвали изявени американски военни като ген. Колин Пауъл, министърът на отбраната Доналд Ръмсфелд. Шефовете на Федералния резерв на САЩ също са сред предпочитаните гости.
На събранията са присъствали Пол Волкър, Алън Грийнспан, Бен Бернанке, както и шефовете на много международни институции като експрезидентът на Световната банка Робърт Зелик и сегашната шефка на Международния валутен фонд Кристин Лагард. Тя е редовен участник в сбирките още от времето, когато бе само министър на финансите на Франция.
Подозренията са, че именно билдербергите са дали тласък на шеметната й кариера в МВФ Твърди се, че освен нея и други млади политици бързо са се издигнали, след като били забелязани от клуба "Билдерберг".
През 1991 г. младият губернатор на Арканзас Бил Клинтън е поканен от смятания за действителен шеф на групата - Дейвид Рокфелер, на заседание на групата. Не е ясно какви качества е демонстрирал там и с какво е впечатлил световния елит, но година по-късно той е избран за президент на САЩ.
През 1993 г. никому неизвестният британски депутат Тони Блеър е поканен на форум на клуба, след което изненадващо за всички оглавява Лейбъристката партия. А през 1997 г. става премиер на Великобритания. При това той успя да се задържи на "Даунинг стрийт" чак до 2007 г., с което стана най-дълго управлявалият премиер от 1812 г. насам.
Смята се, че италианският икономист Марио Монти също е кадър на клуба и на партньорската й Трилатерална комисия. Той е забелязан още когато специализира в Йейл при известния нобелов лауреат проф. Джеймс Тобин. Поканен е да присъства на сбирките и очевидно там са оценили качествата му на хладнокръвен технократ. Малко след това той става еврокомисар, а през 2011 г. е избран и за премиер на Италия.
Интересното е, че клубът "Билдерберг" си има управляващ комитет, който задава дневния ред и решава кои да присъстват на форумите. В сегашното ръководство примерно участва експредседателят на Еврокомисията Жозе Мауел Барозу, който неотдавна оглави банковата група "Голдман Сакс". Любопитното е, че именно тя бе съветник на гръцките правителства как да прикриват далаверите години наред, пише „168 часа”.
Последвайте ни
0 Коментара: