Българската петролна и газова асоциация иска спешна среща с Борисов
С промените в закона се предлага ускорено въвеждане на видеонаблюдението във всички данъчни складове и поставянето на допълнителни измервателни уреди за част от фирмите
Българската петролна и газова асоциация, в която влизат всички международни компании и най-големите български, иска спешна среща с премиера Бойко Борисов. Причината е сривът в продажбите на горива - заради кризата те са намалели между 50 и 70%, казва председателяя ѝ Живодар Терзиев.
Поради това от бранша искат да обсъдят с Борисов евентуални мерки, които да помогнат за по-бързо възстановяване на бизнеса. Представители на асоциацията искат консултации с премиера и за предложените промени в закона за акцизите. Петролните компании изразяват опасения, че няма да могат да се справят с предвидените нови изисквания и поставените срокове.
С промените в закона се предлага ускорено въвеждане на видеонаблюдението във всички данъчни складове и поставянето на допълнителни измервателни уреди за част от фирмите. За да стане това, били необходими допълнителни инвестиции, които петролните дружества не можели да направят бързо заради силно намалените приходи.
Бизнесът с горива е един от най-големите работодатели и данъкоплатци в страната и поради тази причина от БПГА се надяват премиерът Борисов да уважи молбата им и да чуе каква е позицията на асоциацията относно готвените промени и как те биха навредили на сектора в момент, когато той така или иначе търпи огромни загуби.
Припомняме, че на 5 май "Лукойл - България" изпрати становище до председателя на Комисията по правни въпроси в Народното събрание Анна Александрова, чрез което изразява загриженост относно същите текстове, предвиждащи изменения в Закона за акцизите и данъчните складове.
В становището си от компанията посочват, че промените са лишени от практически смисъл и налагат административно бреме и напомнят, че въпреки безпрецедентната финансова криза от "Лукойл - България" не са били съкратени служители и няма такива, които да не са получили месечните си възнаграждения.
Последвайте ни
2 Коментара: