Ето какво решение взе Тръмп след разговор с австралийския премиер

Една от причините е фактът, че Съединените щати имат търговски излишък с Австралия

https://blitz.bg/ikonomika/eto-kakvo-reshenie-vze-tramp-sled-razgovor-s-avstraliyskiya-premier_news1066505.html Blitz.bg

Президентът на САЩ Доналд Тръмп се съгласи да освободи от мита австралийската стомана и алуминий, съобщава Асошиейтед прес.

Тръмп взе решението си след телефонен разговор с австралийския премиер Антъни Албанезе. Той бе проведен преди президентът на САЩ да обяви нови мита върху вноса на стомана и алуминий от редица държави.

Тръмп обясни пред репортери в Белия дом, че една от причините, поради които обмисля да направи това изключение, е фактът, че Съединените щати имат търговски излишък с Австралия.

Освобождаването от мита е в интерес и на двете страни, каза Албанезе.

Президентът на САЩ наложи мита в размер на 25% върху вноса на стомана и алуминий. Тръмп отмени изключенията и безмитните квоти за големи доставчици като Канада, Мексико и Бразилия, както и за други държави.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай