Това заяви пред Диана Найденова в предаването „Карай направо” по Нова тв председателят на КНСБ Пламен Димитров.
„Няма да бъде толкова плавно и лесно. От близо 180 000 регистрирани безработни в края на миналата година, сега те са над 300 000 за около 5 месеца”, допълни той.
Според Димитров има проявление на кризата в икономически план.
„Започва да се появява другият ефект от затварянето на индустрии и сектори в Западна Европа.
Икономиката е инерционна, работи няколко месеца и после започва да дава негативните ефекти”, каза още лидерът на КНСБ.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.