Над 7600 предприятия с компенсации по мярката 60/40

Най-големи суми са получили фирми от машиностроенето, търговията и туризма

https://blitz.bg/ikonomika/nad-7600-predpriyatiya-s-kompensacii-po-myarkata-6040_news752309.html Blitz.bg
Според данни на Националният осигурителен институт (НСИ) 205 хиляди работещи от над 7600 предприятия са получили компенсации по мярката за запазване на заетостта за месеците март, април и май.

Над 88 млн. лева са изплатените досега компенсации по нея, съобщи БНР.

Същевременно обаче фирмите кандидатстват и с отделен списък всеки месец и понякога даден служител може да участва три пъти, а друг път да става дума за различни хора от предприятието.

10-те най-големи бенефициенти по програмата са получили малко над 12 милиона лева или близо 14 на сто от всички плащания, а средната помощ за всички фирми към момента е в размер на 11 500 лева за едно предприятие.

Най-големи суми като компенсации са получили фирми от машиностроенето, търговията и туризма.

От първи юли мярката ще продължи да действа, но с нов дизайн и по нея ще могат да се наемат и регистрирани в бюрата по труда безработни.
Припомняме, че на 5 април стана ясно, че държавата поема осигуровките в схемата 60/40.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай