Цените на акциите в Азия се колебаеха днес, вследствие на липсата на прогрес около преговорите между САЩ и Китай преди крайния срок за влизане в сила на новите мита.

Междувременно британският паунд поевтиня, след като ново социологическо проучване показа, че изборите утре ще се по-оспорвани от очакваното.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.1%, след като пазарите в региона се колебаеха между положителна и отрицателна територия. Японският Nikkei губи 0.2%, докато основният австралийски индекс S&P/ASX 200 нарасна с 0.2%.

Индексът на сините чипове на борсата в Шанхай добави 0.1%., а фючърсите на щатския S&P500 се понижиха с 0.1%.

На фона на противоречивата информация около преговрите, инвеститорите започнаха да подозират, че дори и новите мита, които трябва да влязат в сила в неделя, да бъдат отложени, Вашингтон и Пекин може да се споразумеят за сделка едва през 2020 г.

При отсъствието на новини на този фронт, инвеститорите насочиха вниманието си към срещата на Федералния резерв и очакванията на централната банка за икономиката, които се очаква да бъдат обявени по-късно днес, както и към изборите във Великобритания.

Фед се очаква да остави лихвите без промяна, а инвеститорите се интересуват от това дали централната банка ще промени възгледите си относно икономиката и прогнозата за 2% ръст за следващата година.

Най-голямо раздвижване при валутите днес има при брианския паунд, който поевтиня с 0.3%, до 1.3128 долара, след като социологоческото проучване YouGov показа, че преднината на Консервативната партия е много по-малка, отколкото се пргнозираше преди две седмици.

Паундът възстанови част от загубите си през деня, но въпреки това остава доста под осеммесечното дъно, достигнато вчера, когато инвеститорите бяха по-уверени в победата на консерваторите и очакваха, че това може да сложи край на несигурността около брекзит.

Докато САЩ и Китай все още уточняват различията си относно търговията, представители на Канада, Мексико и САЩ подписаха ново споразумение, с което обновиха НАФТА.

Вчера индексите Dow Jones и S&P 500 изгубиха по 0.1%, докато Nasdaq записа по-малко понижение.

Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации, която се движи противоположно на цената, за последно отчиташе лек ръст до 1.8329%.

Доларът ближе рани след вчерашното поевтиняване спрямо еврото, след като икономическото доверие в Германия нарасна рязко вследствие на неочаквания ръст на износа за октомври.

Новозеландският долар поевтиня с 0.3%, до 0.6526 щатски долара, след като правителството занижи прогнозата си за ръста на икономиката и обяви дългосрочната си програма за фискални разходи.

Фючърсите на щатския лек суров петрол губят 0.5%, до 58.92 долара за барел, докаро цената на златото остава без промяна на ниво от 1 464.80 за тройунция.