Проблемът трябва да бъде решен без да се вдига „Гражданската отговорност“ и това е предизвикателството пред властта и регулаторите – да намерят изход така, че да не скача застраховката, а финансовата стабилност в сектора да се запази, обясни Димитров.
Той обяви, че всеки протест за заплати, който е автентичен, ще бъде подкрепен от синдикатите. Ясно е, че хората имат основание. Това е ясен знак и за властта, но и за работодателите, защото увеличението на заплатите е необходимо, допълни Димитров.
Над 800 хиляди хем работят, хем са в бедност, цитира данни на КНСБ той. Единствената алтернатива днес е да се увеличават доходите, да се поиска увеличаване на заплатите.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.