Председателят на АБВ Румен Петков направи експертен анализ пред БЛИЦ TV за заплахите към българи отправени през украинския сайт "Миротворец".

Какво ще направят нашите партньори от НАТО, трябва и там да поставим искане – правосъдие за господин Брендо, защото режимът на Зеленски го направи недосегаем. Опирайки се на тяхната Конституция. 

Той се спря и на двойния стандарт – когато за Христо Грозев се вдигна панаир в цял свят. А тук имаме избити хора, но това не представлява интерес за нашето Народно събрание.

Ето какво показват събитията - преди повече от година, когато бяха ликвидирани украински журналист и народен представител. След това и Дария Дугина. Заслугите бяха записани на платформата, с която Зеленски управлява и извива ръцете на Европа.

Поставих въпроса, че в този сайт намират място и български граждани. А нашите институции не реагираха на това.

Съпричастността на режима "Зеленски" е повече от очевидна. В ръководство на "Миротворец" участват хора свързани със специалните служби и МВР, категоричен е Румен Петков.

Сайтът показва определена личност с всички данни. Месторождение. Адресна регистрация. Какво работи, с кого общува.

Прави впечатление надписът "ликвидиран" върху снимката. Има го и върху тази на Дария Дугина и украинския народен представител.

В този списък от българска страна влязоха президентът Георги Първанов – тук не става дума за длъжности, а за имена, които имат ярка позиция по един или друг въпрос в годините.

Европа трябва да каже с Украйна до тук, ако не ликвидира този сайт "Миротворец"

"Иначе ставаме съучастници в избиването, по един абсолютно, грозен, вулгарен, терористичен начин на живи хора. Ликвидират се, а сайтът го записва като собствена заслуга".

Драмата с личните дании остава. Това са хора от Европа, Америка, Африка. В този сайт са имената на 327 деца. Едното от тях ликвидирано, че свидетелства пред ООН. Затова че в Донбас се води война. Тогава позицията беше много ясна - "Миротворец" спря за два дни. Но днес всички услужливо мълчат.

Нашият премиер Николай Денков със зоологически ентусиазъм покани президента Зеленски. И не го попита защо направи недосегаем за българското правосъдие господин Брендо. Защо подобна платформа е нормално да съществува.

"Позицията на украинското посолство е, че сайтът попада в законодателството на страната. Създаден е с научна основа, като Аушвиц" - направи историческа паралел председателят на АБВ.

Уж се бори за правата на Украйна и нейната цялост, а в същото време имаме избиване без съд и присъда, което е част от украинското законодателство.

"Двойният стандарт – когато за този човечец Христо Грозев се вдигна панаир в цял свят – как руснаците го обявили за издирване. А тук имаме ликвидирани хора, но това не представлява интерес за нашето Народно събрание.

Ще се трогнат ли от факта, че заместник- председателят на парламента Кристиан Вигенин е публикуван с всичките му данни. Но след като го прави Украйна и режимът на Зеленски за нас е приемливо" - изобличава угодническата позиция на мнозинството бившият вътрешен министър Румен Петков пред БЛИЦ TV.

"Има и такива твари, които го приветстват - не ни заблуждават с действията си".

Да извикаме украинската посланичка Олеся Илашчук във външно министерство и да й се каже ясно, че не е желана в страната, докато в този сайт с българи обикаля цяла Европа и света.

Какво ще направят нашите партньори от НАТО, трябва и там да поставим искане – правосъдие за господин Брендо, защото режимът на Зеленски го направи недосегаем.

Той беше арестуван в Украйна и три държави Италия, Румъния и България го поискахме. Но Зеленски го направи украински гражданин. Опря се на Конституцията, че не може да бъде предоставян на когото и да е.

"Не е проблем за Зеленски, че той е съсипал живота на много хора в Европа и света".

Вторият въпрос е за сайта "Миротворец", ако за нас и ЕС това е приемливо да излезем и да кажем честно – Украйна може да избива свои общественици, руснаци, европейци, американци. Иначе сме част от тази жалка сган, която господин Зеленски управлява.

Прякото ни ангажиране с доставка на оръжие ще ще удари много тежко военно – промишления комплекс.

На първо място барутът – ние не произвеждаме тази суровина. Той е внос от Сърбия и Китай, Индия. Три държави заявили ненамесата си в този военен конфликт.

Ние тръгваме по пътя на Румъния, която във всеки момент ще затвори своите заводи. Това означава да ударим хиляди работни места у нас, категоричен е в оценката си Румен Петков.

Да им дадем 80 БТР – а от МВР?!

"Те са с по два двигателя и две скоростни кутии. В последните 40 години никой не е управлявал тези машини. Ако имат акъл в главите украинците няма да ги вземат. Те нямат механици за такава техника. По всеки един от тях трябва да търчи някой с туба бензин".

Обещаните реактори са най- голямото престъпление срещу българската енергетика.

Да бъдат продадени на парите, на които са купени. Сега цената им е по - висока с от 3 до 4 пъти. Ние ще ги дадем на Украйна, пък ще ни ги плати ЕК.

Тази техника е собственост на НЕК. Има споразумение, което министърът на енергетика Румен Радев се надявам да покаже, защото така ще гарантира националния интерес.

През последната година и половина имаме 35 дни, в който сме вносител на ток. Донякъде го дължим на това, че Белене не е изграждено. 

Първо неустойките по договора за терминала в Росенец - които Народното събрание ще вземе да бъдат неплатени. Как това ще повлияе върху цената на горивата. Дали Лукойл няма да спре рафинерията.

"Може би някой ден ще се прояви интерес от охранителните камери, кои министерски коли са свивали по булевард " Тодор Александров“ – Изключително занимателно.

Атанас Атанасов като ръководител на НСС е подписал доклад, че българския интерес е защитен по тази приватизационна сделка. Той сега помълчава на темата Лукойл, но громи Русия както трябва" - отново пример за двоен стандарт според Румен Петков.

На входа на Бургас трябва да се сложи голям билборд, на който Иван Костов, Наско Атанасов, а между тях е отиващият в историята Лукойл, завърши в типичния си стил той интервюто пред БЛИЦ TV.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук