15 часа разчистват магистралата край Пловдив (ВИДЕО)

https://blitz.bg/katastrofi/15-chasa-razchistvat-magistralata-kray-plovdiv-video_news608900.html Blitz.bg
15 часа продължи акцията по разчистването на пътното платно на АМ "Тракия" край Пловдив. Движението вече е възстановено, съобщава TrafficNews.bg.

До блокадата се стигна, след като тир с чужда регистрация, който пътувал към София, преминал през разделителната мантинела и навлязъл в насрещното платно. Там се обърнал и препречил движението в средната и аварийна ленти, а превозваният дървен материал се разпилял. Почти целият ден на аутобана край Пловдив движението бе затруднено.

Шофьорът каза, че е заспал и затова е загубил контрол над превозното средство. „Добре съм, нямам травми”, заяви руският шофьор Георги Кобесашвили.

Превозното средство вече е изправено на гуми, а дървесината събрана и пренатоварена. Работници часове наред са събирали разпиленият товар, а екипи на Пътна полиция са регулирали движението. Преди броени минути трасето е било напълно освободено, а пътят изчистен.
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай