Тричасова спасителна операция в Пирин приключи успешно. Шестима туристи тръгнали днес на преход над хижа „Вихрен” в Пирин планина. В местността "Стъпалата" на един от тях му прилошало. В 15 часа от групата е подаден сигнал за бедстващ в планината човек.
За района веднага тръгват 8 спасители от разложкия отряд и д-р Борислав Стойчев.
Стигнахме до мястото и веднага оказахме първа помощ на пострадалия, съобщи пред Struma.bg Любо Джолев, шеф на планинските спасители в Разлог. Стабилизирахме го и малко след 18 часа го върнахме в хижа „Вихрен”, допълни той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.