7 часа без влакове София – Пловдив заради катастрофа

https://blitz.bg/intsidenti/7-chasa-bez-vlakove-sofiya-plovdiv-zaradi-katastrofa_news58281.html Blitz.bg

В 9.02 ч. възстановиха движението на влаковете от София до Пловдив след като половината нощ трасето беше блокирано заради тежка катастрофа.

Около 02,00 ч. тази нощ лек автомобил Хонда „Сивик” изхвърча от пътя и се блъска в стълб от жп инфраструктурата край Костенец. При катастрофата са загинали двама души, а стълбът пада върху път 1 и път 2 на жп мрежата и закрива габарита му.

Заради инцидента 8 бързи и 6 пътнически влака изчакваха възстановяване на движението.

В 4,30 ч. следствените органи дават разрешение за започване на работа по отстраняване на стълба от железния път от екипи на Гражданска защита. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай