Двама мъже единият от село Церово, другият от Благоевград бяха докарани в реанимация на МБАЛ Благоевград след яростно нападение на стършели днес около 17 часа.
Първият пострадал е бил нападнат едновременно от три стършела и състоянието му е тревожно, другият е нападнат на ул. "Полковник Дрангов" в областния център, съобщава Struma.com.
Според лекарите това лято се бележи бум на ухапванията от жилещи насекоми. Оси и пчели има навсякъде. Голяма част от ухапванията дават алергични реакции, затова са опасни предупреждават лекарите.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.