Голяма трагедия в Ямбол!

Велосипедистът е загинал на място след като го удря влак

https://blitz.bg/katastrofi/golyama-tragediya-v-yambol_news757004.html Blitz.bg
"Велосипедист загина на място, след като е бил ударен от влак докато пресичал железопътните линии в околностите на гарата в Ямбол", съобщи говорителят на ОД на МВР Татяна Павлова.

Мъжът на 65 години, е направил опит да премине през релсите, въпреки близкия подлез, който наскоро бе почистен и осветен.

Влакът се е движил към Бургас с около 90 км в час при разрешени 110 км в час. Според експерти, спирачният път при тази скорост е около един километър.


Заради инцидента - композицията е закъсняла с повече от два часа, както и следващият пътнически влак за Пловдив.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай